Uskoro počinje 46. Međunarodni sajam turizma

Beogradski sajam od 20. do 23. februara postaje glavno mesto okupljanja ljubitelja putovanja. Ugrabite najbolju priliku za leto 2025, medeni mesec ali i svako kratko i dugo putovanje, i blizu i daleko

Utorak 18. feb 2025.

cover image

Jedna karta, bezbroj svetova je slogan za Sajam turizma 2025 u Beogradu. Dobro poznata manifestacija u Evropi će okupiti eminentne predstavnike iz sveta turizma. Istovremeno će biti održan i 20. Međunarodni sajam hotelsko-ugostiteljske opreme HOREKA Oprema.

46. Međunarodni sajam turizma će prezentovati selekciju novih destinacija, first minute ponude, susret sa različitim kulturama, dobijanje svih informacija o putovanjima na licu mesta i preporuke za obilazak čitave planete. Ovogodišnja zemlja partner je Italija.

Hale 1, 1A, 2A, 2C i 4 će od 20. do 23. februara, od 10:00 do 19:00, a poslednjeg dana do 18:00 biti zone za najvažnije vesti iz turizma. Za ovu godinu je najavljeno učešće više od 400 turističkih izlagača. Međunarodni turizam, ponude avio kompanija i turističkih agencija, nastupi zemalja učesnica i posebno predstavljanje domaćeg turizma u celosti čine sadržaj Sajma turizma 2025 koji morate da posetite.

Ove godine će biti predstavljen najveći broj zemalja ikada. Po prvi put gostuju Venecuela, Panama, Ekvador i Estonija. Nakon nekoliko godina pauze, na gradsku scenu se vraćaju Kipar i Severna Makedonija.

Zemlja partner, Italija, na sajmu će imati paviljon i štand posvećen Sardiniji. Ne slučajno jer će uskoro biti uspostavljen direktan let od Beograda do Sardinije. Ambasador Italije, gospodin Gori je najavio da će se na sajmu predstaviti i program Ministarstva spoljnih poslova i međunarodne saradnje Italije pod nazivom "Italea" - "Turizam korena" za Italijane koji žive u inostranstvu.

Ukoliko tražite idealnu destinaciju za daleke, egzotične zemlje, porodičan odmor, city break putovanja, eko-turizam, vikend putovanja - vaš idealan odmor možete da odaberete upravo na sajmu. Posebno će biti oduševljeni putnici koji preferiraju lokalni turizam, boravak u etno selima, banjama, planinskim centrima i obilazak kulturno-umetničkih dešavanja širom Srbije. Najviše pravih informacija o upoznavanju Srbije će biti u hali 4 gde će biti locirana Turistička organizacija Srbije sa dobro poznatim sloganom "Srbija. Doživi!" i kompletnom ponudom putovanja u zemlji.

Ministarstvo turizma i omladine, JP "Skijališta Srbije", Zavod za zaštitu prirode Srbije, humanitarna organizacija "Zvuci srca", Agencija za bezbednost saobraćaja sa Upravom saobraćajne policije i Galerija naivne umetnosti iz Kovačice će takođe biti na Sajmu turizma u hali 4.

20. Međunarodni sajam hotelsko-ugostiteljske opreme se održava pod sloganom "Poslužite se". Hale 2A i 2C su rezervisane za kompletnu ponudu neophodnu restoranima, barovima i hotelima. Od opreme do nameštaja, od kafića do hotela - za svakoga će poseta biti vredna izdvojenog vremena. Upoznavanje predstavnika najvećih kompanija za proizvodnju profesionalne opreme, razgovori o trendovima u svojoj profesiji su uvek dobra ideja kada želite da svoj posao podignete na viši nivo.

Bilo da uživate u putovanjima ili ste poslom vezani za krstarenje svetom, Međunarodni sajam turizma u Beogradu od 20. do 23. februara je veliki događaj koji se ne propušta.

Foto: PexelsPexels